הדבר הגדול הבא: כך תזהו טרנדים

פורסם ב - 28.6.2018 , 17:44
ע"י - צוות AppGate
האפליקציות המצליחות ביותר שאתם מכירים, מחלקות את מאפייני ההצלחה שלהן למספר אפיקים: תזמון, נישה, קהל יעד – אבל מעל לכל אלה, עומדת היכולת של יוצריהן לזהות את הצורך של המשתמש ואת האופנה הקרובה, ולתפוס את גל הטרנד לפני שהוא מתנפץ על המסך שלכם עם עוד כמה אפליקציות המציעות שירות זהה.

איך עושים את זה? יש שיטענו שזיהוי טרנדים וחיזויים היא אמנות בפני עצמה – אבל אנחנו טוענים שזו מיומנות. האלמנט הבסיסי, שהוא גם תנאי הכרחי להיווצרות הטרנד, הוא חידוש. קחו בחשבון שחידוש יכול להיעשות גם בקנה מידה קטן יותר. למשל, כאשר אינסטגרם הכריזה על סטוריז, היא העתיקה באופן ברור את הרעיון שמאחורי סנאפצ'אט. מעבר לשימוש בשמה של אינסטגרם ושימוש בכוחו של מותג שעובד, ההבדל טמון בחידוש – כן, אלה עדיין סטוריז עם פילטרים וטקסט, אבל החבר'ה מאינסטוש זיהו בדיוק מה חסר והיכן הם יכולים לחדש, לבלוט, להעז ולכבוש את הקהל. הם זיהו טרנד, זינקו עליו והפכו אותו לשלהם. אדפטיביות היא כלי הנשק החזק ביותר בשדה קרב ההישרדות של האפליקציות.

כולם יכולים לפתח את המיומנות לזהות טרנדים – בעיקר אם אתם, כיזמים ומשתמשי אפליקציות, חיים את השוק גם כלקוחות ומכירים אותו היטב. הנה כמה כללי אצבע פשוטים שיעזרו לכם לקבוע אם הרעיון שלכם קופץ על הטרנד ואפילו יכול להכות גלים בתחומו:

שימושי באופן ברור. כלומר, האפליקציה שלכם עונה על צורך בסיסי שטרם הושק עבורו מענה, אם במערכת ההפעלה של הסמארטפונים, אם זה פיצ'ר משלים לאפליקציה פופולרית, שימוש מייצג ובסיסי של קהילה שאתם מכירים היטב [למשל, אם אתם בשלנים ויש לכם רעיון לאפליקציה, אתם מכירים את התחום על בוריו] וכדומה. מניסיוננו, הרעיונות הטובים ביותר הם גם הבסיסיים ביותר.

יש לו היסטוריה. נחזור לדוגמה של אינסטגרם וסנאפצ'אט. האחרונה תפסה תאוצה מידית והייתה למטאור בשמי האפליקציות. בקרב בני נוער וסלבריטאי-על, לא נותר סמארטפון מיותם והתפיסה האנושית לגבי 24 שעות הוגדרה מחדש לראשונה מאז ג'ק באוור. אינסטגרם פשוט רכבו על גל החידוש ולקחו את הטרנד צעד קדימה. הם אמנם מותג מוכר, אך גם סנאפצ'אט כבר יצרו לעצמם קהל עוקבים אדוק וביססו אצלו צורך חדש שהקהל אפילו לא ידע שיש לו. אז גם אם צורך מסוים כבר נוצר ונענה בקרב הקהל, אתם עדיין יכולים לשנות את המשחק ולתבוע אותו מחדש.

משתלב עם אפליקציות אחרות. שוב, זו דרך יעילה למקם את הרעיון שלכם בשוק ולמקד את העיקרון העומד בבסיסו כדי ליצור טרנד חדש. אם נישאר בעולמות האינסטגרם, אז דוגמה טובה לאפליקציה משלימה תהיה, למשל, כזו המאפשרת תזמון תמונות או עריכתן בגודל מלא, עריכת וידאו המתאימה לאינסטגרם, אפליקציה המספקת נתונים על עוקבים וכיוצא בזאת. כמעט כל רעיון טוב ובעל השפעה, נשען בסופו של דבר על רעיונות קודמים. המטרה היא לפצח את הטוויסט – להעניק ליוזמה שלכם אופי מדויק כדי שתעמוד בפני עצמה, ועדיין תשתלב היטב.

כאמור, אלו כללי אצבע בסיסיים – אבל כמשתמשים, ובהנחה שביצעתם סקר שוק ואתם מכירים את המתחרים שלכם ואת הנישה אותה אתם מבקשים לכבוש, אתם מסוגלים לראות כיצד הרעיון שלכם משתלב בזירה הקיימת ואיזה חידוש הוא מכניס לחיינו. אם כבר בוער בכם רעיון לאפליקציה שהיא הדבר הגדול הבא – הטרנד שישגע אפילו את הסמארטפונים החכמים ביותר – תוכלו להיעזר בשירותיה של חברת פיתוח מקצועית כדוגמת Appgate, והיא תלווה אתכם משלב הפיתוח הראשוני ביותר, דרך אפיון ועיצוב, ועד הפצה והצלחה כבירה. 
AppGate Blog - פיתוח אפליקציות

מרעיון לאפליקציה: כך תהפכו את החלום שלכם למציאות
מרעיון לאפליקציה: כך תהפכו את החלום שלכם למציאות
בעולמן התחרותי של האפליקציות, פיתוחים חדשים נבלעים אל תוך מערב פרוע של אפשרויות. רק עבודה מקצועית, נכונה ויסודית תסייע למיזם שלכם לטפס מעלה. יש לכם רעיון? הכתבה הזו היא הצעד הראשון שלכם בדרך לאפליקציה
מה הופך אפליקציה למוצלחת?
מה הופך אפליקציה למוצלחת?
מרעיון למוצר – זה מה שאנחנו עושים
תהליך פיתוח אפליקציה
תהליך פיתוח אפליקציה
כל שלבי תהליך פיתוח אפליקציה משלב הרעיון ועד לקבלת אפליקציה מוכנה ועובדת בחנויות האפליקציות להורדה
פיתוח אפליקציה ב  Native או Hybrid ?
פיתוח אפליקציה ב Native או Hybrid ?
יש לכם רעיון לאפליקציה, אתם נפגשים עם חברות לפיתוח אפליקציות ובחלקם בזמן תהליך המכירה מציעים לכם לפתח אפליקציה היברידית, או אפליקציה Native. מבולבלים? בואו נעשה סדר !!!
חברה לפיתוח אפליקציות – נעים להכיר
חברה לפיתוח אפליקציות – נעים להכיר
חברת AppGate נוסדה בשנת 2009, שנתיים לאחר יצירת המכשיר הסלולרי הראשון.
פשוט משחשבת - אפגייט פיתוח אפליקציות
פשוט משחשבת - אפגייט פיתוח אפליקציות
פיתוח אפליקציות הוא שלב חשוב, אך ללא ספר אינו מספיק. על מנת שאפליקציה תקרה, תהדהד ותהפוך לרווחית, יש צורך במספר שלבים מקדימים לצד שלבים משלימים.
יש לך פרויקט מאתגר בשבילנו?
אנחנו תמיד שמחים לשמוע משותפים אפשריים
או לשמוע אנשים מוכשרים עם תשוקה לרעיון שלהם.
077-5644210
Hello@appgate.co.il
שוהם 7 פתח תקווה, ת.ד 7830
יש לך פרויקט מאתגר בשבילנו?
אנחנו תמיד שמחים לשמוע משותפים אפשריים
או לשמוע אנשים מוכשרים עם תשוקה לרעיון שלהם.